Eliminacje do „ Srebrnych Muszkietów 2022″

 

W dniu 21 kwietnia 2022 roku na terenie strzelnicy sportowej ZP LOK w Suchej Beskidzkiej zorganizowane zostały  zawody strzeleckie w ramach  „Otwartych Wojewódzkich Zawodów w strzelectwie sportowym juniorów i juniorów młodszych”. Organizatorzy : Biuro Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Krakowie , ZP LOK Sucha Beskidzka . Celem zawodów było : wyłonienie najlepszych zawodników, popularyzacja strzelectwa sportowego , rywalizacja sportowa , integracja środowiska strzeleckiego.

Do udziału w zawodach zaproszono po dwie trzyosobowe drużyny męskie oraz po dwie trzyosobowe drużyny żeńskie. Powyższa impreza jest eliminacją do Finału „Srebrnych Muszkietów 2022” planowanych we wrześniu w Tarnowie. Nasza szkoła reprezentowana była przez uczennice  i uczniów klas : 1 LP, 3 LP4 i 3 LAP.

W szranki zawodów stanęło szesnaście drużyn ze szkół ponadpodstawowych z Andrychowa, Suchej Beskidzkiej, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Uczestnicy strzelali z  karabinka sportowego, kaliber 5,6mm o zamkniętych przyrządach celowniczych, 5 strzałów próbnych, 30 ocenianych, odległość strzelania – 50 metrów, tarcza – TS-1.

Na chwile obecną brak jest jeszcze oficjalnych wyników . Mamy nadzieję, że po ich ogłoszeniu będziemy mieć powody do zadowolenia z naszych zawodników.

Tekst i foto: Andrzej Cholewa

 

 

Skip to content