DZIEŃ DAWCY SZPIKU – pokonajmy nowotwory krwi

 „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy”        

Na wadowickim rynku, podczas siódmej edycji akcji Motoserce odbędą się dni dawcy szpiku pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy” dedykowane Markowi Książkowi z Wadowic, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową oraz wszystkim chorym oczekującym na przeszczep.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej.  Dzięki motocyklistom zrzeszonym w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G. oraz Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames w sobotę 28.04 od 10:00 do 15:00 będzie można oddać krew.

Podczas akcji  odbędą się DNI DAWCY SZPIKU KOSTNEGO pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy” dedykowane 58-letniemu Markowi Książkowi z Wadowic oraz wszystkim chorym oczekującym na przeszczep. Na przełomie marca i kwietnia tego roku Marek dowiedział się, że ma ostrą białaczkę szpikową. Jedyną szansą na odzyskanie pełnej sprawności jest dla niego przeszczep szpiku kostnego.
Od godziny 10:00  będą rejestrowani potencjalni dawcy szpiku kostnego. Zarejestrować mogą się osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są w ogólnie dobrym stanie zdrowia.

W sobotę na rynku w Wadowicach będą obecne również uczennice klasy pierwszej liceum policyjnego, które w ramach kampanii „DRUGIE ŻYCIE. Transplantacja- masz dar uzdrawiania” wszystkim zainteresowanym przekażą ulotki informacyjne na temat transplantacji oraz oświadczenia woli.  

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, tkanek, szpiku kostnego oraz krwiodawstwa jako metod ratujących życie i przywracających zdrowie ciężko chorym ludziom. 

CZEKAMY  na WAS w sobotę na rynku wadowickim.

I TY możesz Komuś uratować życie                                                           

                                                                                              Szkolna Koordynatorka Akcji

Skip to content