Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki

Na Wydziale Budowy  Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej po raz czwarty odbywały się Dni Otwarte, w ramach których zostały zaprezentowane kierunki kształcenia oraz możliwości studiowania.

Tym razem w dniach otwartych uczestniczyły klasy czwarte Technikum elektrycznego, elektronicznego i pojazdów samochodowych. Po powitaniu nas przez Pana prof.dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego – Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki i przedstawieniu oferty edukacyjnej Akademii Techniczno – Humanistycznej uczniowie wzięli udział w wykładzie „Aikido, czyli jak przetrwać cyfrowe randori i nie stracić głowy (danych)”. Następnie w mniej licznych grupach uczestniczyli w serii zajęć laboratoryjnych, m. in. zajęciach „Widzieć ciepło – termowizja w przyrodzie i technice”, „Kompozyt warstwowy – badamy i obliczamy”, „Twój kierunek – automatyka”, „Wahadło Focauolta”, „Jak zrobić implant nosa”.

Od wielu lat współpracujemy z Bielską Uczelnią, a nasi uczniowie cyklicznie uczestniczą w zajęciach, laboratoriach czy wykładach. Niedawno czynnie braliśmy udział w akcji „Klapki dla Gambii”, której pomysłodawcą jest ATH. Mamy nadzieję, że wielu naszych absolwentów zechce kontynuować swoją edukację i że jednym z możliwych ich wyborów będzie Akademia w Bielsku – Białej.
dr inż. Marcin Matyjasik

Skip to content