Co dalej po szkole średniej?

„Co dalej po szkole średniej?” – takie pytanie zadaje sobie pewnie niejeden maturzysta.

Trochę łatwiej na nie odpowiedzieć, jeżeli wiemy, jakie mamy możliwości. Właśnie dlatego dnia 20 września uczniowie klas 4TI, 4TS i 4Tele uczestniczyli w Salonie Maturzystów  w Krakowie. Gospodarzem Krakowskiego Salonu Maturzystów był tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących egzaminów maturalnych z języka polskiego i matematyki , a także w wykładzie „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, kiedy wszyscy mają wywalone” prowadzonym przez Michała Zawadkę, autora bestsellerowej serii książek dla młodzieży.

Ponadto mogli zapoznać się z ofertą uczelni wyższych z całej Polski, odwiedzając przygotowane przez nich stanowiska i rozmawiając z pracownikami poszczególnych uniwersytetów czy politechnik.

Otrzymali również Informator Maturzystów 2019, który zawiera  m.in. rankingi szkół wyższych i kierunków, szczegółowe dane o uczelniach, porady związane z maturą. Stanowi on przydatne źródło informacji dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną, życiową decyzję.

(Wspomniany informator oraz broszury informacyjne z niektórych uczelni można przeglądać w bibliotece szkolnej).

Dziękuję bardzo za opiekę nad uczniami p. Ewie Ficek, p. Annie Gębali oraz p. Bożenie Różyckiej. Natomiast maturzystom życzę trafnych wyborów i przemyślanych decyzji – organizator wyjazdu.

Skip to content