Błyskawiczny Tłustoczwartkowy Konkurs Książkowy

W Błyskawicznym Tłustoczwartkowym Konkursie Książkowym pączki rozeszły się błyskawicznie, oczywiście. Czterech uczniów i jeden nauczyciel jako pierwsi podali prawidłową odpowiedź: George R. R. Martin. Gra o tron (saga Pieśń lodu i ognia).

Winter is coming (tłumaczone jako Idzie zima lub Nadchodzi zima) – to hasło rodu Starków i motto całego cyklu składającego się z 6 tomów wydanych w 8 księgach.

Jeżeli lubisz baśniowy, średniowieczny świat rycerzy i niezwykłych stworzeń, to sięgnij po sagę Pieśń lodu i ognia  George’a  R. R. Martina.  Lektura jest mocna, co najmniej 16+, a chwilami nawet więcej.

Intrygi, zbrodnie, miłość, nienawiść, zazdrość, zemsta, żądza władzy – wszystko to znajdziesz w wielowątkowej opowieści o walce o tron. Nie przywiązuj się do bohaterów, nie kalkuluj i nie przewiduj – autor prowadzi narrację w sposób nieprzewidywalny.

Miłośnicy Gry o tron  na całym świecie z niecierpliwością oczekują na ostatni tom serii i rozwiązanie zagadki – kto zasiądzie na Żelaznym Tronie.  Tymczasem filmowa adaptacja sagi wyprzedza już znacznie serię książkową. Czy powstaną w końcu Wichry zimy? George R.R. Martin już kilkakrotnie ogłaszał i nie dotrzymywał terminów.

W bibliotece przy ulicy Słowackiego 4 do wypożyczenia wszystkie dotychczas opublikowane części Pieśni lodu i ognia. Zapraszam

Magdalena Williams

Skip to content