Biesiada z Mistrzami polskiego romantyzmu

                                                                                       laureatka konkursu

Stowarzyszenie Egida – Przyjaciele Muzeum w Lanckoronie, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowali regionalny konkurs inspiracji twórczością Patrona Roku 2022 – polskiego romantyzmu: „Biesiada z Mistrzami polskiego romantyzmu”. Celem konkursu było pobudzenie wśród młodych odbiorców aktywnego, świadomego i pogłębionego odbioru tekstu kulturowego.

Z nieukrywaną dumą donosimy, że Maja Spytkowska, uczennica pierwszej klasy o profilu liceum architektoniczne, została doceniona przez jury i zdobyła nagrodę w kategorii plastycznej. Maja namalowała dwie prace, które nawiązywały do twórczości polskich romantyków. Obraz „Czerwony las” inspirowany był „Świtezianką”, natomiast „Ciemność święta” „Dziadami. cz. II” Adama Mickiewicza.

laureatka konkursu

15 grudnia w GOK w Lanckoronie odbył się koncert finałowy, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu. Zaproszeni goście mogli zobaczyć nie tylko nagrodzone prace plastyczne, ale również mieliśmy przyjemność obejrzeć występy sceniczne laureatów w kategorii: muzyka, taniec, recytacja oraz pantomima.

Agnieszka Kołek

 

Skip to content