Architekci w mieście artystów

uczniowie zwiedzają centrum Kazimierza

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce – miasto położone nad Wisłą z bogatą historią i piękną architekturą, przesiąknięte kulturą. Miejsce idealne do obcowania ze sztuką i rozwijania swoich artystycznych umiejętności. To właśnie tam licealiści z klas o profilu architektonicznym pod opieką Pań Ireny Jagiełki i Aleksandry Płużek w dniach 20-22 września wyjechali na trzydniową wycieczkę.

W drodze do Kazimierza odwiedziliśmy perłę architektury, czyli malowniczy Sandomierz. W miejscu docelowym czas poświęciliśmy głównie na poznawanie miasteczka, klasową integrację, ale przede wszystkim – na rysunek w plenerze i rozwijanie twórczych zdolności. Wszystko to odbywało się w otoczeniu urzekającej architektury, pięknych zabytkowych kamieniczek i urokliwych uliczek przepełnionych galeriami sztuki. Było intensywnie i kreatywnie.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Lublin i wzięliśmy udział w konkursie na najpiękniejsze zdjęcie miasta. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i budynkach architektonicznych Lublina. Patrząc na zjawiskowe zakamarki Starego Miasta przez obiektyw aparatu, zwróciliśmy uwagę na barwne detale miasta, o którym sam Piłsudski mówił: „Dopiero tu, w Lublinie, czuję, że jestem w Polsce”.

Laura Porębska

Skip to content