Apel z okazji Dnia Patrona CKZiU nr 2

uczniowie nagrodzeni w konkursie

13 grudnia w budynku CKZiU przy ulicy Słowackiego, czyli tzw. „Budowlance” odbył się apel poświęcony jednemu z patronów szkoły: księdzu Janowi Twardowskiemu.

Przygotowanie apelu przypadło w udziale klasie 1TB. „Było to dla nas trudne wyzwanie. Poznawaliśmy twórczość i postać księdza poety. Dla wielu z nas był to pierwszy występ przed  większą publicznością” – stwierdzili uczniowie.

Głównym  punktem uroczystości było wręczenie przez dyrektora CKZiU nr 2 –  magistra Jacka Zarzyckiego nagród dla zwycięzców konkursu  „ W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu”

Uczniowie biorący udział w apelu są z siebie zadowoleni. Ten, pierwszy w nowej szkole, trudny sprawdzian był dla nich okazją do sprawdzenia się w nowej roli i do nawiązania głębszych wzajemnych relacji we współdziałaniu: „Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ naszego  kolegi  z Ukrainy, Dimy Chubenko, który  akompaniując  sobie na gitarze, pięknie zaśpiewał ukraińską pieśń,
dedykując ją swoim  walczącym o wolność rodakom”- mieli powiedzieć uczniowie.

Uczniowie klasy 1 TB mają nadzieję, że  oglądającym ich kolegom  przybliżyli postać patrona poprzez  piosenki  napisane do jego wierszy przez Mietka Szcześniaka oraz prezentacje  ilustracji  wierszy  księdza, które wykonały  ich koleżanki z klasy  2 LA. Zostało również  odczytanych  kilka  mniej popularnych wierszy i wypowiedzi księdza Jana.

Klasa 1TB

Skip to content