Akcje promujące nowe książki w bibliotece zakończone!!!

nagrody książkowe

Z dniem 31.05.2022r. zostały zakończone akcje czytelnicze i konkursy związane z dotacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej przy ulicy Zegadłowicza 36.
W marcu 32 uczniów z 18 klas naszego Centrum wzięło udział w konkursie fotograficznym pod hasłem
„Z książką mi do twarzy”. Trzyosobowe jury konkursu wyróżniło 16 zdjęć. Ich autorzy otrzymali cenne nagrody książkowe.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac, która została przygotowana w czytelni bibliotecznej.

W kwietniu została przeprowadzona „Randka w ciemno z książką” pod hasłem:” Nadchodzi  wiosna – zakochaj się… w czytaniu”. W tej akcji czytelniczej wzięli udział uczniowie korzystający z obu bibliotek CKZiU nr 2  (58 osób z 9 różnych klas technikum przy ul. Zegadłowicza i 48 osób z klas liceum uczących się w budynku przy ul. Słowackiego). Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, więc na kolejną edycję zapraszamy  w nowym roku szkolnym.

wystawka zapakowanych książek

 

 

 

 

 

uczestnicy akcji

 

 

 

 

 

 

Również w kwietniu rozpoczął się challenge czytelniczy „Pojedynek na tytuły”, który trwał do 31 maja. Zadaniem każdego z uczestników było przeczytanie czterech  książek i napisanie na ich temat recenzji. Ośmioro uczniów z klas: 2 TP, 2 TE, I TI, 3TIA, 3 LP4 poradziło sobie z wyzwaniem. Otrzymają oni  zestawy nagród książkowych. Jeden z uczestników – Staszek Piekiełko z kl. 2TP zdecydował się na przeczytanie nie czterech, a 16 książek, po jednej z każdej zaproponowanej kategorii. Uczeń otrzyma dodatkową nagrodę. 

 

uczestnik wyzwania

 

 

nagrody uczestniczka wyzwania

 

 

Wszystkim uczestnikom akcji bibliotecznych bardzo dziękujemy za zaangażowanie, szczególnie, że to był trudny „pandemiczny” czas.

Już teraz zapraszamy do włączenia się w projekty, które planujemy od września i do wypożyczania książek na wakacje.

 

Anna Gębala, Anna Gancarczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content