Akcja „Pomoc dla Jemenu” z UNICEF

Kolejny rok dzieci narażone są na śmierć z głodu w ogarniętym wojną Jemenie. Twoja pomoc może przerwać ich ogromne cierpienie.

Na stronie UNICEF, możesz wpłacić darowiznę na leczenie dziecka w Jemenie.

Najmłodsi mieszkańcy tego kraju umierają z powodu głodu i chorób, którym potrafimy zapobiegać. Wiemy jak im pomóc, ale do działania potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie czekaj – już teraz przekaż dowolną kwotę. Dzięki Twojej wpłacie pracownicy UNICEF dostarczą pomoc najmłodszym.

Malutka Doa nie ukończyła jeszcze roku. Umiera z głodu.

4 lata wojny w Jemenie wywołały jeden z największych kryzysów humanitarnych na świecie, w którym ponad 11 mln dzieci potrzebuje pomocy.

Jednym z takich dzieci jest Doa. Ostre ciężkie niedożywienie stopniowo wyniszcza jej organizm. Kiedy dziewczynka trafiła do wspieranego przez UNICEF ośrodka, była skrajnie wyczerpana. Dziecku w takim stanie niezbędna jest specjalistyczna opieka – gdy terapia prowadzona jest zbyt wolno, dziecko może umrzeć, a jeśli zbyt szybko, drobne ciało może nie wytrzymać szoku. Doa cierpi dodatkowo z powodu powikłań po zapaleniu płuc. Trwa wyścig z czasem i walka o jej powrót do zdrowia.

Dzieci takich jak Doa jest w Jemenie o wiele więcej. Tylko w 2018 r. 400 tys. dzieci poniżej piątego roku życia potrzebowało leczenia ostrego ciężkiego niedożywienia.

Dzięki Twojemu wsparciu podamy cierpiącemu z głodu dziecku żywność terapeutyczną, którą UNICEF od lat, z powodzeniem stosuje w leczeniu niedożywienia.

Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia mały pacjent przybrał na wadze kilogram, a jego organizm otrzymał niezbędne do rozwoju składniki. Miesięczne leczenie kosztuje 124 zł, a są to 84 porcje ratującej życie żywności terapeutycznej.

Dziękujemy za każdą wpłatę!
PCK

 

Skip to content