17 szkół podstawowych uczestniczyło w finałowym etapie II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych

Dnia 26 maja 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 17 szkół.

Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z gminy Wadowice, Tomice oraz Andrychów.

Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były:

– Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A.

– Helion.pl – Księgarnia informatyczna

– Piume – artykuły szkolne i biurowe

Wyniki w finałowym etapie konkursu:

  1. Jan Ścibielski –  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
  2. Maria Mrzygłód – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym
  3. Franciszek Famielec  – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej.

W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonała Pani Celina Guzdek wicedyrektor CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

Skip to content