12 szkół podstawowych uczestniczyło w finałowym etapie III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych

Dnia 27 maja 2024 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 12 szkół.

Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Tomic oraz Andrychowa.

Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były:

– Helion.pl – Księgarnia informatyczna

– Serwis Komputerowy IT – Andrzej Piątkowski

– Piume – artykuły szkolne i biurowe

Wyniki w finałowym etapie konkursu:

  1. Piotr Pietruszka –  Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Babicy
  2. Szymon Śpiewla – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Jana Pawła II w Stryszowie
  3. Wojciech Mikołajek  – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej.

W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał Pan Jacek Zarzycki dyrektor CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

dav
dav
dav
sdr
sdr
dav
dav
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
dav
sdr
Skip to content