SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Piątego października na Stadionie Skawy Wadowice odbyły się zawody biegowe dla szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych z terenu Powiatu Wadowickiego. Jak co roku, impreza ta otwierała sportowy rok szkolny w placówkach oświatowych całego powiatu.

Impreza rozpoczęła się od biegów sztafetowych dla chłopców. Licealiści mieli do pokonania 10×1200 metrów. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych

1. Mikołaja Kopernika z Kalwarii Zebrzydowskiej. Drugie miejsce zajęli chłopcy
    z CKZiUnr 2 w Wadowicach w składzie: Kacper Bury, Jakub Nowak, Piotr Moskała, Jan Rusin, Dawid Drabczyk, Daniel Mleczko, Dawid Sumera, Maciej Różalski, Dawid Pękala, Sławomir Zachura.

Te dwie sztafety awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się 10 października
w Nowym Targu.

Po chłopcach przyszedł czas na dziewczyny, które startowały na dystansie 10x1000m.

Rywalizacja była bardzo zacieta, a nasze dziewczęta w składzie: Izabela Filipek, Emilia Gaczorek, Julia Jurka, Daria Kopta, Oliwia Kubas, Wiktoria Kukuc, Katarzyna Kurek, Patrycja Opyrchał, Weronika Pękala, Anna Rokowska, w ostateczności zajęły wysokie trzecie miejsce.

GRATULUJEMY SUKCESÓW NASZYM DZIELNYM DRUŻYNOM.